Üretim ve Geliştirme

Bioaktif Probiyotik Bakterilerin Üretim ve Geliştirme Süreci

“BACTOLAC BAĞIRSAK DOSTUDUR”

Probiyotik bakteri içeren toz , hap probiyotik ürünler  mikroenkapsülasyon kaplıdır. Mikroenkapsülasyondaki amaç; kaplanan maddeyi çevre koşullarından korumak, stabilitesini sağlamak ve raf ömürlerini artırmak amacıyla kullanılmaktadır.

 Bactolac‘ın canlı – bioaktif bakterileri, mikrobiyoloji laboratuvarı ortamında üretilir ve tamamen canlıdırlar, yani vücuda alınırken uykuda değil aktiftirler. Hiç bir şekilde mikroenkapsülasyon kaplamaya ihtiyacı yoktur. mikrobiyoloji laboratuvarında BACTOLAC  probiyotik mikroorganizma pH1.5 asiditeye dayanıklı olarak üretilmektedir. BACTOLAC BİOAKTİF Probiyotik Bakterileri; doğal mutasyon ile, genetik yapıları bozulmadan, sindirim sistemi simulatoründen geçirilerek geliştirilirler. Bu aşamadan sonra kodlanmış bakteri suşları seçilir ve canlılığı sistemde belirlenir. Artık mide asitlerinden ve sindirim sistemi enzimlerinden etkilenmezler. BACTOLAC  probiyotik mikroorganizmaları sayısal olarak çoğalarak sindirim sistemimizden geçerek bağırsaklarımıza ulaşır ve kolonize olarak aktivitelerini gerçekleştirirler.

Mikroenkapsülasyon  kaplı sporlu ve lyophilize (uyuyan) mikroorganizma  içeren toz – hap probiyotikler bağırsakta aktive olmadan bir çoğu vücuttan atılır. BACTOLAC BİOAKTİF Probiyotik Bakterileri  ; ağızdan alındığı andan itibaren, ağız içi, yutak, yemek borusu, mide, bağırsak boyunca tam olarak canlılıklarını ve etkinliklerini koruyacak şekilde üretilmiş ve geliştirilmiş bakterilerdir. İçildiği andan itibaren sindirim sistemi boyunca patojen bakterilere karşı antagonistik etki gösterirler.

BACTOLAC BİOAKTİF Probiyotik Bakterileri ; şekerkamışı melası, saccharomayces  ekstratları ve su ile birleşerek  ürettilen BACTOLAC BİOAKTİF Probiyotiği, önerilen dozda içebilir, yoğurtlara içeceklere yemeklere ekleyerek de tüketebilirsiniz. Yan etkisi yoktur ve zararsız olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Hiçbir katkı maddesi, koruyucu, gluten ve hayvansal gıda içermeyen BACTOLAC BİOAKTİF Probiyotik tamamen doğaldır.